Ulubione

Koszyk

Menu

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Filtry

Deski tarasowe

Doskonała Deska tarasowa sosnowa, dwustronnie ryflowana, nieimpregnowana

Deska tarasowa to popularny element wykorzystywany do budowy i wykończenia zewnętrznych powierzchni użytkowych, takich jak tarasy, balkony czy patio. Klienci doceniają pokrycia tarasowe za połączenie wysokiej estetyki oraz trwałości, a także komfortu z użytkowania.

Znaleziono: 2 produkty
Sortuj:

Deski tarasowe cechują się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie ulegają szybkiemu zużyciu. Drewniane panele tarasowe gwarantują nie tylko elegancki, ale także przytulny charakter powierzchni i doskonale komponują się z zielenią ogrodu. Deski tarasowe drewniane to również materiał wymagający minimalnej konserwacji, co ogranicza czas i koszty związane z użytkowaniem. Deski na taras dostępne w naszej ofercie wyróżniają się szerokim wyborem wzorów, kolorów i wykończeń, dzięki czemu z łatwością stworzysz wymarzoną strefę relaksu na świeżym powietrzu. Deska tarasowa drewniana to również doskonałe rozwiązanie do stworzenia przestrzeni jadalnych czy rekreacyjnych. Stylowe meble, grill, zadaszenie i miło spędzony czas z najbliższymi na łonie natury? Stwórz wymarzony taras, wybierając trwałe, komfortowe i eleganckie deski tarasowe, niezależnie od tego, czy jesteś na etapie budowy domu, czy planujesz dobudować taras do już istniejącego budynku.

Deski i legary poddano impregnacji w komorach ciśnieniowych, wtłaczając specjalny ekologiczny preparat w głąb drewna. Gwarantuje to skuteczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz przed szkodliwą działalnością grzybów i owadów. Uzyskane w ten sposób właściwości drewna wykorzystanego do budowy tarasu, użytkowanego i pielęgnowanego zgodnie z zaleceniami producenta, pozwolą cieszyć się przez wiele lat piękną, bezpieczną i przyjazną konstrukcją.

Montaż desek tarasowych

Przed montażem przygotuj oprócz desek legary oraz niezbędne akcesoria tj: wiertarkę z wiertłami do drewna, wkrętak lub elektrowkrętarkę, piłę ręczną, młotek, papier ścierny, ołówek stolarski oraz kliny, poziomicę i kątownik.

Deski tarasowe są przeznaczone głównie do zewnętrznego montażu, w razie zamontowania ich wewnątrz budynku konieczna jest prawidłowa wentylacja.

Zanim deski zostaną zamontowane najlepiej je wcześniej rozłożyć, dokładnie sprawdzić i uwzględnić drobne różnice kolorystyczne. Zastosowanie klinów pozwoli na wykonanie pomiędzy poszczególnymi deskami szczelin o szerokości od 5 do 10 mm. Dzięki temu pozostawimy miejsce na swobodny, naturalny ruch pracującego drewna, na który wpływają warunki atmosferyczne. Konieczne jest pozostawienie odstępu tzw. dylatacji ok. 10 mm przy stałych elementach konstrukcyjnych jak np. ściana budynku czy słupek balkonowy. Dzięki temu unikniemy konieczności powtórnego montażu wadliwie ułożonych desek napierających np. na mur.