Ulubione

Koszyk

Menu

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Materiały reklamowe

Kronodesign® Trends 20/21 – nowości inspirowane energią miast

Nowa kolekcja Kronodesign Origin Stories 2023-2027 to wyjątkowo, szeroka oferta dekorów, zgodna z  najnowszymi trendami. Designerzy Kronospan stworzyli nową kolekcję płyt meblowych i blatów kuchennych Origin Stories podzieloną na 4 główne trendy: Adaptable, Nomad, Optimist, Passionate. W kolekcji dekorów Kronodesign znajdziemy bardzo modne dekory monochromatyczne - ciemnie, nasycone brązy, granaty, zielenie, burgundy czy pomarańcze, niezmiennie jednak królować będą naturalne materiały jak drewno i kamień.

Adaptable

Nomad

Passionate

Optimist

 

 

Najnowsza kolekcja City Vibes to dekory zainspirowane czterema miastami świata. To propozycja, która podąża krok w krok za aktualnymi trendami w światowym designie. Elementy w niej zestawione zaczerpnięto ze zróżnicowanych środowisk miejskich co sprawia, że kolekcja Trends 20/21 to idealna propozycja dla wszystkich, którzy poszukują niebanalnych rozwiązań, stawiają na wysoką jakość i nie lubią wnętrzarskiego szufladkowania. Każdy z dekorów nowej kolekcji swoim stylem, kolorem i teksturą nawiązuje do charakteru i dynamiki, architektury, przestrzeni i ulic jednej z czterech metropolii. Miasta, z których zaczerpnięto inspirację do stworzenia kolekcji City Vibes różnią się od siebie kulturą, stylem, historią. Są wyjątkowe i różnorodne. Kolekcja City Vibes to kontrastowe zestawienia i uzupełniające się wzory, obfitość odcieni i tekstur, natura i miasto.

 

barcelona.png [57.65 KB]

Miasto sztuki i wyobraźni

Tętniące życiem portowe miasto nad brzegiem Morza Śródziemnego o niezwykłym bogactwie kulturowym z definicji stanowi skarbiec twórczej inspiracji. Właśnie tym jest Barcelona. Katalońskie kolory, sztuka, życie, pasja. Można tam znaleźć gładką fakturę stali, rysunek słojów drewna podkreślony słonecznym światłem, ceramikę w żywych barwach i chłodne marmury w katedrach. Barcelona celebruje swoją wizualną paletę. Nieważne czy to będzie ultra nowoczesny styl, czy stylizowany klasycyzm. Kluczowym słowem jest energia. Wzór Dąb Grange to pełen ekspresji dekor o porowatej strukturze imitujący pełne charakteru deski. Dekor Marmur Atlantycki Szary nada każdemu wnętrzu miejskiego szyku. Charakterystyczne dla Barcelony połączenie klasyki i nowoczesności znalazło swój wyraz w postarzanej fakturze wzorów Betonu oraz Betonu Czarnego. W naszej miejskiej reinterpretacji barcelońskiego metra stonowane tony dekorów delikatnie odbijają światło.
.

 

mediolan.png [50.67 KB]

Ewolucja stylu

Mediolan nieustannie balansuje między światem biznesu a kultury. To miasto, gdzie te dwie rzeczywistości się spotykają i wzajemnie napędzają. Elegancja w wykonaniu mediolańczyków jest odrobinę ekstrawertyczna. Mediolan potrafi pracować, ale też się bawić. Jest wyrafinowany, ale nigdy uległy. Efektem spotkania stylu i siły są szykowne marmury oraz drewno w luksusowych, bogatych tonach. Na każdym kroku uwagę przyciągają refleksy i subtelne kontrasty, głębokie tekstury oraz dopieszczone fasady - Mediolan to miasto, które rozpala wyobraźnię. Dekory Naturalnego Wiązu Aurora oraz jasnego Betonu dowodzą, że natura naprawdę może zadomowić się w mieście. Wyrazista faktura dekoru Wiązu Kamiennego Aurora z widocznymi sękami perfekcyjnie pasuje do egzotycznego wzoru Noir Deluxe, co odzwierciedla szczególny i harmonijny charakter ewolucji zachodzącej w Mediolanie.

Moskwa.png [64.39 KB]Miasto żyjące teraźniejszością

Dla wielu osób Moskwa to synonim miasta, które żyje teraźniejszością. Olbrzymia liczba ludności sprawia, że w tej metropolii spotykają się diametralnie odmienne kultury i style życia. To miejsce to ogromna rozpędzona machina, tętniąca pewnością siebie. Moskwa ma za sobą bogatą historię, ale oczy jej mieszkańców są zdecydowanie skierowane ku przyszłości. Beton konkuruje z ultra nowoczesnymi wykończeniami i formami. Na smaganym zimowymi wiatrami drewnie widać jego strukturę, elewacje hiper eleganckich galerii handlowych błyszczą - w Moskwie kontrasty pomiędzy barwami i fakturami występują obficie i bywają zadziwiające. To miasto podatne na niesamowite zmiany nastrojów. Aktualny zwrot w stronę wnętrz ozdobionych bogatymi fakturami oraz harmonijnymi kolorami to okazja do wykorzystania takich dekorów jak Dąb Miodowy oraz Dąb Koniakowy Castello. Wzory Dębu Castello w idealnych proporcjach łączą fakturę drewna i barwy. Wyróżniający się dekor Beton Rdzawy o metalicznym wykończeniu pięknie komponuje się z jaśniejszymi odcieniami. Wystarczy dodać odrobinę dekorów Navona Kremowa, żeby nawiązać do elitarnego szyku, który Moskwa przyjęła z wielkim entuzjazmem.

warszawa.png [73.85 KB]

Dynamiczna harmonia życia

Esencją Warszawy jest zmiana i wigor - stolica Polski szybko rozwija się pod kątem biznesu, statusu i pewności siebie. Miasto buzuje energią i kreatywnością. Warszawa ma odważne oblicze i zwraca na siebie uwagę. Stary kamień i sfatygowane żelazo koegzystują z imponującymi nowymi materiałami. Wszędzie można znaleźć interesujące faktury i głębię.Obok siebie współistnieją światło i cień, mat i błysk, wszystko jest żywe, ekspresyjne, namacalne - klimat Warszawy jest przyjazny, a podatne na zmiany miasto ma przystępny urok. Dekor Dąb Harbor Espresso charakteryzuje się postarzanym wykończeniem oraz delikatną fakturą, które ożywiają jego barwy. Z kolei Dąb Evoke Przybrzeżny daje
pierwszeństwo strukturze drewna. Projekt Mgławica Nebula - dekor o delikatnych białych, beżowych i brązowych tonach - czerpie z futuryzmu. Z kolei Beton Ciemny nada wnętrzu industrialnej dynamiki.