Ulubione

Koszyk

Menu

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

O nas

Kronospan - producent płyt meblowych, płyt budowlanych i paneli podłogowych

Kronospan to wiodący producent wysokiej jakości materiałów drewnopochodnych oraz najwyższej jakości produktów dla branży meblarskiej
z drewna certyfikowanego oraz poużytkowego i recyklingowego. Prowadzimy produkcję w ramach zrównoważonego rozwoju, stosując innowacyjne technologie.

Nasza oferta dzieli się na cztery główne segmenty:  

Kronodesign - materiały do produkcji mebli

Kronodesign – materiały do produkcji mebli

Kronobuild - materiały konstrukcyjne dla budownictwa

Kronobuild – materiały konstrukcyjne dla budownictwa

Kronooriginal Rocko - panele podłogowe i płyty ścienne

Kronooriginal Rocko– materiały i akcesoria  wykończeniowe – podłogi

Kronoart - płyty i panele elewacyjne

Kronoart – panele elewacyjne

 

W Polsce posiadamy zakłady w Szczecinku, Mielcu, Strzelcach Opolskich, PustkowiePoznaniu, Rudawie, Szczecinie
i Rytlu. Zatrudniamy  ok. 3 000 pracowników, zaś w sposób pośredni tworzymy miejsca pracy dla ok. 18 000 osób.

Kronospan mapa zakładów
Kronospan mapa zakładów

Ważnym elementem strategii naszego rozwoju jest dbałość o środowisko poprzez efektywne zużycie surowców oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Jesteśmy producentem najwyższej jakości.

Jako pierwsi w branży drzewnej wprowadzamy innowacyjne technologie. Nadal zamierzamy pełnić funkcję lidera w innowacyjności i kreowaniu nowych produktów. W ostatnim czasie wdrożyliśmy najnowocześniejszą w Polsce, prośrodowiskową technologię filtracyjną.

Naszą drogę rozpoczęliśmy 120 lat temu z głębokim przekonaniem, że źródłem perfekcyjnych wnętrz i mebli mogą być wyłącznie perfekcyjnie zaprojektowane i stworzone materiały. Naszą misją jest doskonalenie drewna – wciąż poszukujemy sposobów na dostarczanie naszym klientom coraz lepszych wzorów i jakości. Od ponad stu lat produkujemy materiały pozwalające twórcom z całego świata osiągać wybitne rezultaty. To właśnie te dwanaście dekad doświadczenia i fachowej wiedzy zapewniło nam pozycję lidera w branży. Wiemy, że stworzenie doskonałych produktów to nie wszystko. Każdy wyrób musi mieć swój własny niepowtarzalny wygląd, otwierający drogę do bogactwa nowych możliwości projektowych.

Każdy etap naszego procesu produkcyjnego prowadzony jest przez oddanych, doświadczonych specjalistów – korzystają oni z najlepszych możliwych urządzeń, dostępnych dzięki nieprzerwanym inwestycjom firmy w najnowocześniejszą technologię i procesy. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że osiągamy najwyższą jakość i spójność, które są naszymi priorytetami.

Sto dwadzieścia lat doświadczenia w produkcji płyt drewnopochodnych czyni nas pionierami w naszej branży. Jednakże pozycja lidera wiąże się z odpowiedzialnością. To dlatego wykorzystujemy drewno certyfikowane, zieloną energię i drewno pochodzące z recyklingu, a nasz proces produkcyjny jest wydajny i zrównoważony tak, aby maksymalnie ograniczyć jego wpływ na środowisko.

Po wytworzeniu produktów najwyższej jakości musimy dostarczyć je projektantom i producentom, którzy na nich polegają. W tym celu stworzyliśmy unikalny łańcuch dostaw – sieć zakładów produkcyjnych i magazynów o globalnym zasięgu, która pozwala nam na świadczenie bezkonkurencyjnych usług oraz zapewnienie szybkiej dostawy do dowolnego miejsca.

Podczas naszej długiej podróży nauczyliśmy się, że wszystko, co robimy ma znaczenie. Nie tylko dla nas, ale dla milionów klientów, którzy polegają na naszych produktach w swoich domach. Chociaż nie wiemy dokładnie, gdzie ta podróż nas zaprowadzi, nie zamierzamy się zatrzymywać i podnosimy poprzeczkę coraz wyżej i wyżej...

Kronospan globalnie

Kronospan to ponad 40 zakładów w Europie, Azji i USA.

Kronospan - 40 zakładów w Europie, Azji i USA

Kronospan to:

  • producent nr 1 płyt MDF
  • producent nr 1 podłóg laminowanych
  • producent nr 1 płyt wiórowych
  • producent nr 1 żywic UF do płyt drewnopochodnych
  • producent nr 1 płyt OSB w Europie

 

Dane spółki

Kronospan Polska Sp. z o.o.
ul. Waryńskiego 1
78-400 Szczecinek

NIP: 6731596217; REGON: 330577037

Sąd Rejonowy w Koszalinie IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
Wysokość kapitału zakładowego wynosi 2.500.000,00 zł.