Ulubione

Koszyk

Menu

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Filtry

Płyty pilśniowe

Płyty pilśniowe

Płyty pilśniowe to wszechstronny materiał budowlany, wykorzystywany w wielu projektach meblarskich, budowlanych i wykończeniowych. Powstają z drobno zmielonych cząstek drewna, które następnie są prasowane i sklejane za pomocą żywic syntetycznych pod wysokim ciśnieniem i temperaturą. Dzięki temu procesowi produkcyjnemu płyta pilśniowa zyskuje swoją charakterystyczną strukturę oraz właściwości, czyniące ją wyjątkowo popularnym wyborem w wielu zastosowaniach.

Znaleziono: 3 produkty
Sortuj:

Kolejnym atutem wyróżniającym płyty pilśniowe jest niski koszt i łatwy montaż, dzięki czemu materiał ten świetnie sprawdza się w produkcji mebli takich jak szafki, regały czy biurka. Płyta pilśniowa twarda wykorzystywana jest także w remontach, w produkcji drzwi wewnętrznych, paneli ściennych, sufitów podwieszanych czy też innych elementów wykończeniowych. Płyty pilśniowe, w tym płyta pilśniowa miękka, dzięki właściwościom tłumiącym dźwięk, wykorzystywane są także jako izolacja akustyczna.

Warto także pamiętać, że aspekcie ekologicznym, związanym z produkcją płyt pilśniowych, które wytwarzane są najczęściej z drewna z recyklingu, lub odpadów drzewnych.

Wybierając ten materiał, przyczyniasz się do zrównoważonego zarządzania zasobami naturalnymi. Płyty pilśniowe to więc nie tylko ekonomiczny, ale także ekologiczny wybór, który łączy w sobie estetykę oraz funkcjonalność.