Ulubione

Koszyk

Menu

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Filtry

Płyty wiórowe

Płyty wiórowe

Płyty wiórowe surowe są podstawowym półproduktem, wykorzystywanym przez branżę meblarską. Ich trójwarstwowa struktura, powstała w wyniku sprasowania drobnych frakcji drewna, zapewnia łatwość obróbki oraz stabilność parametrów fizykomechanicznych i wymiarowych.

Znaleziono: 1 produkt
Sortuj:

Zewnętrzne warstwy, zbudowane z drobnych frakcji tworzą powierzchnię płyty o niskiej chropowatości, dzięki czemu z powodzeniem można je oklejać cienkimi foliami przy zapewnieniu wysokiej odporności na odrywanie. Płynne przejście pomiędzy kolejnymi warstwami płyty wiórowej czyni strukturę jednolitą, zwiększając tym samym parametry wytrzymałościowe płyty.

Płyta wiórowa z powodzeniem stosowana jest do uszlachetniania frontów meblowych poprzez laminowanie i oklejanie. Wykorzystywana jest także do bezpośredniego stosowania - jako elementy konstrukcyjne w produkcji mebli tapicerowanych. Płyty wiórowe surowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle budowlanym, przede wszystkim jako materiały izolacyjne i ścianki działowe. Są podstawowym półproduktem do produkcji blatów roboczych, parapetów.

Płyty wiórowe to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych w branży meblarskiej. Są one produkowane poprzez sprasowanie i sklejenie małych wiórów drewnianych z wykorzystaniem syntetycznych żywic klejących pod wysokim ciśnieniem i temperaturą. Procesy te sprawiają, że płyta wiórowa surowa zyskuje swoje właściwości i szeroki wachlarz zastosowań. Płyta wiórowa jest także znacznie tańszym wyborem niż naturalne drewno, dzięki czemu sprawdzi się także w przypadku projektów niskobudżetowych.

Z uwagi na łatwość obróbki tych płyt, zyskują one wiele zastosowań, od mebli po zabudowy i elementy dekoracyjne. Jednolita struktura płyt wiórowych eliminuje ewentualne problemy związane z wadami naturalnego drewna, takimi jak sęki czy nierówności. Dzięki temu płyty wiórowe doskonale sprawdzają się w produkcji szaf, stołów, biurek, regałów. W budownictwie płyty te wykorzystywane są do tworzenia podłóg, sufitów podwieszanych lub jako baza w tworzeniu różnego rodzaju pokryć dachowych.

Popularnym wyborem, docenianym przez klientów, jest także płyta wiórowa surowa 18 mm i płyta wiórowa 28 mm. Warto zauważyć także, że produkcja płyt wiórowych często wykorzystuje odpady drzewne, co pozytywnie wpływa na redukcję marnotrawstwa zasobów naturalnych oraz aspekt ekologiczny.