Ulubione

Koszyk

Menu

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

main.jpg

Kronospan nagrodzony za działania ekologiczne

Międzynarodowa Kapituła Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2018 doceniła akcję sadzenia drzew zwaną Kronodrzewko i przyznała firmie Kronospan nagrodę w kategorii Eko - Hit. Tylko w ubiegłym roku pracownicy Kronospan posadzili ponad 10 tysięcy drzewek w Mielcu i okolicy. Akcja Kronodrzewko jest organizowana co roku już od blisko 20 lat. W tym czasie zasadziliśmy pół miliona drzew.

Konkurs po raz siódmy przeprowadziła Organizacja Odzysku Opakowań Eko Cykl. Kapituła, która decyduje o przyznaniu nagród, to międzynarodowe gremium, w którym zasiadają m.in. przedstawiciele: Uniwersytetu w Kioto, Politechniki Łódzkiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, eksperci z dziedziny ekologii oraz przedstawiciele izb gospodarczych i stowarzyszeń oraz dziennikarze.

W ciągu nieomal dwóch dekad tej wyjątkowej akcji nasi pracownicy wraz z rodzinami posadzili ponad 500 tysięcy drzew różnych gatunków. Drzewa są dobierane przez leśników którzy dokładnie określają jakie gatunki drzew powinny być posadzone na wyznaczonym wcześniej terenie. Akcja Kronodrzewko odbywa się co roku we wszystkich lokalizacjach Kronospan.

Link: https://ekocykl.org/vii-edycja-konkursu/