Ulubione

Koszyk

Menu

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

panele podłogowe łatwe w utrzymaniu w czystości

Czym zastąpić płytki ceramiczne ? Postaw na wodoodporne płyty ścienne i panele podłogowe

Nowość - panele ścienne, czyli wielkoformatowe wodoodporne płyty ścienne Rocko Tiles

Podążając za modowymi trendami coraz częściej wybieramy naturalne produkty lub materiały, które perfekcyjnie je odwzorowują. Najmodniejsze są produkty imitujące drewno, kamień oraz beton, do złudzenia przypominają naturalne materiały, a co więcej posiadają wiele bardzo ważnych w codziennym użytkowaniu zalet funkcjonalnych.

panele podłogowe do sypialni K026
K026
panele podłogowe do sypialni K354
K354
panele podłogowe do sypialni K365
K365
panele podłogowe do sypialni K366
K366
panele podłogowe do sypialni R104
R104
panele podłogowe do sypialni r115
R115

Wodoodporne płyty ścienne   SPC (Stone Powder Composite) zawierają do 70% sproszkowanego marmuru. Dzięki temu są prawdziwymi herosami w wykończeniu wnętrz. Ze względu na swoją budowę są stabilne wymiarowo, można je ciąć, nawiercać i frezować. To świetna alternatywa na wykończenie ściany w salonie, kuchni jak również w łazience. Płyty są odporne na działanie wody, dlatego mogą bez problemu być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Co więcej płyty Rocko Tiles to produkt trudnopalny [EN 13501-1], dlatego też jest dobrym rozwiązaniem do dużych projektów komercyjnych. Można je montować na starych płytkach ceramicznych, betonie, drewnie czy gresie (po wcześniejszym przygotowaniu podłoża), dlatego też są idealnym rozwiązaniem na szybki remont czy renowację – bez brudu, kurzu, hałasu i zbędnych kosztów. Płyty mają format 2800x1230 i 4 mm grubości. Można je montować w całości tworząc jednolitą przestrzeń lub ciąć na wymiar. Dzięki zastosowaniu w 74% marmuru i dodatku PVC płyty są elastyczne, a jednocześnie stabilne wymiarowo. Nie zmieniają swoich wymiarów pod wpływem temperatury. Podłoże, na którym montujemy płyty ścienne   musi być równe, stabilne i przyczepne. Ich montaż jest prosty. Po przygotowaniu podłoża płyty montujemy na ścianie z użyciem odpowiedniego kleju do ich montażu. Płyty łączy się fugą epoksydową lub silikonem.

Wodoodporne płyty ścienne SPC (Stone Powder Composite) od Kronospan

Płyty  są wodoodporne, posiadają atest higieniczny, są łatwe w czyszczeniu, odporne na zarysowania, uderzenia i plamy oraz odporne na działanie UV. 

Na kolekcję płyt ściennych składają się dekory idealnie odwzorowujące drewno, marmur i beton. Ich doskonały wygląd to wynik skanowania powierzchni materiału i cyfrowy wydruk, perfekcyjnie odwzorowujący naturę. Dodatkowym atutem płyt ściennych jest fakt, że ich struktura w dotyku przypomina chropowatość kamienia (PT) i szorstkość drewna (FN).

Wodoodporne panele winylowe - podstawa to dobra podłoga

Kolejnym trwałym wodoodpornym produktem są podłogi. Panele wykonane są z w 70 % ze sproszkowanego marmuru, który wpływa na ich stabilne parametry fizyko-mechaniczne oraz niezwykłą wytrzymałość.

Panele są odporne na temperaturę. Zachowują swój rozmiar bez względu na jej zmiany. Można je montować na ogrzewaniu podłogowym (elektrycznym i wodnym). Mają również tę cudowną zaletę, że w ekspresowym tempie pozwolą na remont pomieszczenia. Panele odporne są na efekt telegrafowania (odkształcenia podłoża na powierzchni paneli), więc można je układać m.in. na płytkach podłogowych czy starej podłodze. Ich ogromną zaletą jest też łatwy montaż bez konieczności użycia profesjonalnych narzędzi.

Wodoodporne panele winylowe od kronospan

Od salonu po kuchnię i łazienkę - wodoodporne panele winylowe

Podłogi te to idealne rozwiązanie do ułożenia w całym domu. Od korytarza, przez łazienkę, kuchnię, salon, sypialnię po pokój dla dzieci. Właściwości paneli winylowych sprawdzą się w każdym z nich.

Panele są w pełni wodoodporne. Dzięki swojej warstwie plamoodpornej, po rozlanym soku lub czerwonym winie nie zostanie na nich ślad. Specjalna warstwa antypoślizgowa, jaką posiadają panele , zapewnia dodatkowy komfort zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia.

Warstwa polimerów chroni powierzchnię paneli przed zarysowaniami i uszkodzeniami, dzięki temu podłoga przez długie lata zachowa nienaganny wygląd. Antystatyczna powłoka nie przyciąga kurzu, są więc idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Są łatwe w utrzymaniu czystości dzięki specjalnej warstwie plamoodpornej. Do mycia wystarczy woda lub detergenty przeznaczony specjalnie do tego typu podłóg. To podłogi bezproblemowe, idealne dla osób, które cenią sobie wygodę i czystość. I na koniec panele posiadają doskonałą izolację akustyczną. Dzięki niej odgłosy butów, psich łap albo sunących po podłodze zabawek jest zredukowany do minimum.  Co bardzo ważne, zwłaszcza w dobie pandemii,  panele można myć mopem parowym.

Do wielu zalet, które posiadają, dodać trzeba jeszcze jedną – wzornictwo. Dzięki zaawansowanym technologiom panele doskonale naśladują rysunek drewna czy kamienia. Do 14 m2 można ułożyć podłogę bez powtórzenia deski, co jeszcze bardziej podkreśla naturalny efekt. Dostępne są również wodoodporne listwy wykończeniowe  w identycznym do podłogi odcieniu. Można je docinać pod kątem 45 °, podobnie jak listwy drewna, dzięki czemu nie trzeba stosować zaślepek. Panele winylowe Rocko są w ofercie w trzech formatach tj: w standardowym wymiarze paneli 192 mm x 1210 mm, w szerokiej desce 234 mm x 1210 mm lub w formacie płytek ceramicznych 259 mm x 600 mm. Wymiary paneli podłogowych można znaleźć na karacie produktu. 

Panele winylowe Rocko w Kronospan

---

# panele łazienkowe # projekt pokoju dziecka # projekt pokoju dla chłopca


Najnowsze artykuły

Nowoczesne elewacje domów - Kronoart® idealne rozwiązania na fasady budynków

Fasada budynku jest pierwszą rzeczą, na jaką zwraca się uwagę, przechodząc obok budynku. Elewacja dużo mówi o charakterze, jak i o właścicielu budynku. Warto, więc o nią zadbać i zaprojektować fasadę wywołującą niezapomniane wrażenie. Taki efekt zapewni zastosowanie płyt elewacyjnych Kronoart®

Nowy wymiar projektowania z KD Max

Dla każdego projektanta jedną z ważniejszych kwestii są rozbudowane biblioteki, umożliwiające tworzenie bardziej różnorodnych wizualizacji. Program do projektowania KD Max jest na bieżąco aktualizowany i zwiera biblioteki dekorów najnowszych produktów firmy Kronospan.

Drewniane blaty wpisują się w najnowsze trendy 2021

Drewniane blaty odznaczają się autentycznym, ponadczasowym charakterem, który zawsze pozostaje modny. W 2021 stawiamy na naturalne materiały, kolory lub ich dobrej jakości imitację. Naturalne piękno unikatowego odcienia i rysunku drewna stanowi piękną ozdobę każdego pomieszczenia. Niepowtarzalny design płyt z prawdziwego litego drewna gwarantuje wspaniałe efekty we wnętrzach..